KUNSTNERE

Ana Farid

Ny kunstner mere information følger.

Ania Czarnecka

DELTAGER I EFTERÅRET Ania er født i Polen og har boet i Danmark siden 1985 og arbejdet fu ...

Dorte Hauschildt Aagaard

DELTAGER EFTERÅRET 2020 Jeg arbejder målrettet med stemninger fra gamle foto fra 60-erne ...

Else Merete Deichmann

DELTAGER EFTERÅRET 2020 Humoristiske fugle med et glimt i øjet såsom høns, tukaner, samt h ...

Frida Kromose

DELTAGER EFTERÅRET 2020 Arbejder abstrakt med akryl/olie på lærred inspireret af livet og ...

Iben Jakobsen

DELTAGER EFTERÅRET 2020 Jeg fascineres og inspirerer af kasserede objekter og materialer ...

Janna Espenhain

DELTAGER EFTERÅRET 2020 På fotoet her ses begyndelsen til et selvportræt af Janna Espenha ...

Klas Fernblad

DELTAGER EFTERÅRET 2020 Født i Sverige, opvokset i Norge og boet i Danmark siden 1981.

Lena Heegaard

DELTAGER EFTERÅRET 2020 Som vægmalerikunstner - muralist - lever jeg af at male vægmaleri ...

Lene Sandvang

DELTAGER EFTERÅRET 2020 "Dybest set maler hun hele tiden ét stort værk, uanset hvor mange ...

Louise Thygesen

DELTAGER EFTERÅRET 2021 Min inspiration og drivkraft henter jeg i naturen. Siden jeg var b ...

Merete Eliassen

DELTAGER EFTERÅRET 2020 Merete Eliassen er født, opvokset og uddannet i Norge, og bosat i ...

Ole Jauch

Ny kunstner mere information følger.

Per Christiansen

DELTAGER IKKE I KUNSTRUNDEN 2020 Abstrakt maleri

Per Møller

DELTAGER EFTERÅRET 2020 Jeg er naturalist, og tegner og maler gerne fra lokalområdet. i d ...

Ulla Ferdinandsen

DELTAGER EFTERÅRET 2020 Jeg forsøger at formidle stemning gennem farverne. Lade farverne ...

Vibe Krogsgaard

DELTAGER EFTERÅRET 2020

 

Deltager i ÅBNE DØRE forår
Deltager i ÅBNE DØRE efterår
KUNSTFORM
Alle kunstformer
Akvarel
Andet
Digital kunst
Fotografi
Glaskunst
Grafik
Ikonmaleri
Installation
Keramik
Maleri
Papirkunst
Performance
Skulptur
Smykkekunst
Stentøj
Tegning
Tekstilkunst
Vægmalerier
STED
Alle steder
Asserbo
Birkerød
Dronningmølle
Espergærde
Fredensborg
Frederikssund
Frederiksværk
Gilleleje
Græsted
Helsinge
Helsingør
Helsingør
Hillerød
Hornbæk
Humlebæk
Hundested
Jægerspris
Liseleje
Melby
Nivå
Rågeleje
Skibby
Skævinge
Slangerup
Snekkersten
St. Rørbæk
Tibirke Sand
Tisvildeleje
Vejby
Værløse
Værløse
Ålsgaarde
Ølsted
Ølstykke